کاربرد سود پرک در صنایع غذایی

سودپرک اکسین فاقد ناخالصی آهن و جیوه می باشد و از این نظر بسیار مناسب صنایع غذایی (فود گرید) ست . علت این امر استفاده از سود مایع با کیفیت و استفاده از تجهیزات به روز برای تولید سود پرک اکسین سود می باشد.
از جمله مصارف سودپرک اکسین در صنایع غذایی می توان به تصفیه روغن های خوراکی ، تولید قند و شکر ، صنایع شیر و لبنیات ، کنسرو سازی ، نوشابه سازی و تولید شکلات ، کارامل و کاکائو و … اشاره کرد . برای فرآوری و شیرین سازی زیتون هم از سودپرک استفاده می شود .

نحوه شیرین سازی زیتون توسط سودپرک:

جهت شیرین کردن زیتون به وسیله سودپرک اکسین ابتدا زیتون های تازه را داخل بشکه یا هر ظرف مناسبی ریخته و به آن آب معمولی اضافه کنید بطوری که پس از فرونشستن زیتون ها ، حدودا ۱۵ سانتی متر آب بالای زیتون ها قرار گیرد. برای هر لیتر آب ، ۲۰ گرم سودپرک اکسین استفاده می شود . سودپرک اکسین را با احتیاط و بدون آنکه با پوست یا بدن در تماس باشد داخل بشکه یا ظرف حاوی زیتون ریخته و درب آن را ببندید. پس از ده تا دوازده ساعت ، زیتون های سبز رنگ و تیره آماده است . هنگام استفاده از سود سوزآور برای شیرین کردن زیتون به نکات امنی کار با سود سوزآور توجه فرمایید.
چند دانه زیتون را با وسیله ای بیرون آورده و خوب شستشو داده و چند دقیقه در آب سرد قرار دهید . بعد از اینکه مطمئن شدید آب تغییر رنگ نمی دهد، دانه های زیتون را با زبان امتحان کنید و. اگر مزه تلخ احساس نشد ، محلول تیره رنگ را دور بریزید ، در غیر این صورت هنوز باید زیتون درون محلول باقی بماند. (توجه کنید این محلول قلیایی ست و پای گیاهان یا درون باغچه ریخته شود)